┼rets Vinstrikaste hundar i Coton De TulÚar Club Sverige 2011

Alla hundar kommer att presenteras med bild i nr 1 av Cotteskvallret 2012

Prisutdelning till de 10 bństa hundarna i varje kategori pň vňrt ňrsm÷te den 26 maj 2012

 

                                          
                                         B─STA HANE

  1. NORD UCH SE V-10 Zinnycot┤s Hero Of Tango                           97 p
  ─: Lena Karlstedt

  2. SE UCH NORD JV-10 Herocotts Spirit Of Freedom                       92 p
  ─: Susanne Hero

  3. NORD JV-11 Flamencoton Cloud Nine                                         80 p
  ─: Ann-Charlotte Eriksson

  4. SE UCH Herrgňrdens MR Nikkcotts                                             45 p 
  ─: Eva Lindkvist & Pia R÷nn
  F: Agneta Josefsson

  5. Coton Gardens Conquest                                                           35 p
  ─: Susanne Rodin

  6. SE UCH NO UCH VÚronicks Merline                                             30 p
  ─: Gunilla Ekelund

  7. White Forest Willie                                                                     21 p
  ─: Ewa & Sanna Isaksson

  8. Petroff Charlie Chaplin                                                                 5 p 
  ─: Birgithe H÷rnmo

                                           
                                            B─STA TIK

  1. C.I.B DK UCH NORD UCH Mayaroz Marguerite De Navarre        119 p
  ─: Ann-Charlotte Eriksson

  2. NORD UCH SE V-10 NO V-11 NORD V-11                                 110 P 
      Kaltofts Coton Amazing Kicki          
  ─: Kristina Milltegh

  3. Sidus Hilda Of Hera                                                                    72 p
  ─: Ewa & Kenneth Hallestrand

  4. SE UCH NO UCH Eternally-White Des Jardins De Gossypium        71 p
  ─: Susanne Hero

  5. Zinnycot┤s Showgirl Lady Gaga                                                  52 p
  ─: Lena Karlstedt

  6. SE UCH River Lake┤s Invisible In Show                                       33 p
  ─: Kenneth Hallestrand

  7. SE UCH DK UCH Coton Friend┤s Beatrice                                   28 p
  ─: Gunilla Ekelund

  8. Herocotts Sweet Avalanche                                                       18 p
  ─: Susanne Hero

  9. Sidus Emma                                                                              14 p
  ─: Emma Adamsson

10. Vancot Jill Johnsson                                                                   10 p
  ─: Birgitta Adamsson

11. Absolut Cotte Miss Amelia                                                            5 p
  ─: Birgitta Adamsson

12. SE UCH NO UCH Zinnycot┤s Angelo Fiona                                    4 p
  ─: Ewa Johansson

                                          
                                      B─STA HAN VALP

  1. Vancot Wenzel Of Fanny Frame                                                  45 p
  ─: Gun Eriksson
 
  2. Vancot Wagner Of Fanny Frame                                                 41 p
  ─: Vanja Hansson

  3. Petroff Charlie Chaplin                                                                23 p
  ─: Birgithe H÷rnmo

  4. Zinnycot┤s Theatrical Oasis                                                        21 p
  ─: Eva Johansson

  5. Herocotts Free Spirit                                                                  12 p
  ─: Susanne Hero

                                          
                                      B─STA TIK VALP

  1
. NO V-11 Jespersens┤s Blixen                                                      63 p
  ─: Ewa & Kenneth Hallestrand

  2. Petroff Chakira                                                                           28 p
  ─: Birgithe H÷rnmo

  3. Absolut Cotte Miss Amelia                                                           18 p
  ─: Birgitta Adamsson

  4. NORD JV-11 Absolut Cotte Miss Abigail                                        10 p
  ─: Tomas Pettersson & Birgitta Adamsson

                                          
                                  B─STA VETERAN TIK

  1. SE UCH NO UCH Zinnycot┤s Angelo Fiona                                   30 p
  ─: Ewa Johansson

                                           
                               B─STA LYDNADSHUND

  1. C.I.B DK UCH NORD UCH Mayaroz Marguerite De Navarre             1 p 
  ─: Ann-Charlotte Eriksson

                                          
                          B─STA RALLYLYDNADSHUND

  1. C.I.B DK UCH NORD UCH Mayaroz Marguerite De Navarre             6 p
  ─: Ann-Charlotte Eriksson